Çimstone ve Belenco Mutfak Tezgahı Arasındaki Farklar  

Çimstone ve Belenco Tezgah

Çimstone ve Belenco Mutfak Tezgahı Arasındaki Farklar  Çimstone ve Belenco benzer özelliklere sahip olsalar da farklı ürünlerdir. Banyo tezgahı ve mutfak tezgahı gibi yerlerde kullanılırlar. Çimstone ve Belenco, Granitle de karıştırılmaktadır. Ancak bu işle ilgilenen kişiler bu 3 ürünün birbirinden çok farklı olduğunu bilirler. Görünümleri, renkleri, içerikleri özellik olarak benzese de birbirlerinden ayrıldıkları noktalar vardır.  

Çimstone ve Belenco Nasıl Üretilir?  

Çimstone tezgah yapımında kullanılan kompozit bir malzemedir ve ana bileşeni kuvarstır. Granit, kuvars ve reçine içeren Çimstone dayanıklı ve estetik olmasıyla bilinmektedir. Belenco’nun ortaya çıkması ise yüksek kaliteki kuvars taşı kullanılarak ve reçineyle olur. Bu ürünler Belenco’nun komojen yapıda olmasını sağlar. Ayrıca renk seçeneklerinin çeşitlenmesi de kuvars taşı ve reçineler sayesindedir.  

Çimstone’nun  Özellikleri Nelerdir?  

Çimstone farklı doğal taşlardan oluştuğu için çeşitli organik renklere sahiptir. Farklı renk seçeneği daha fazla kişinin bu ürünü tercih etmesini sağlayan kriterlerdendir. Mutfak ve banyo tezgahlarında Çimstone kullanılmasının en önemli sebebi çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olmasıdır. Çimstone hijyenik bir üründür. Çünkü yapısı gözenekli değildir ve bu sayede leke tutmamaktadır. Mutfak tezgahlarının sıcağa karşı korunaklı olması gerekir. Yüksek sıcaklık Çimstone için bir tehdit değildir. Ayrıca bu ürün asit ve bazlara karşı da dirençlidir.  

Çimstone ve Belenco Tezgah

Mutfak ve banyosunda estetik görünüme önem verenler de Çimstone’u değerlendirmektedir. Farklı dokular ve renkler bu ürünü görünüm itibariyle cezbedici kılar.  

Belenco’nun  Özellikleri Nelerdir?  

Belenco yüksek performanslı yapı malzemesi olduğu için pek çok kullanım alanına sahiptir. Özellikle mutfak ve banyo tezgahlarında tercih edilen malzeme duvar ve cephe kaplamalarında, zeminlerde de kullanılır. Estetik açıdan çeşitlilik sağladığı için farklı müşterilerin zevklerine ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Belenco ürünü insan sağlığını tehdit eden bir içeriğe sahip değildir. Mikro organizma üremesine izin vermeyen hijyenik yüzeyi sayesinde lekelenme yapmaz.  

Minimum bakım gerektirdiği için sıklıkla mutfak tezgahı ve banyo duvar kaplaması gibi alanlarda tercih edilir. Belenco %93  oranında kuvars minerali içermektedir. Belenco marka ürünler kimyasallara dayanıklıdır. Bununla beraber aşınmaya karşı dirençlidir ve lekelenme yapma olasılığı düşüktür. Lüks ve modern bir görüntüye sahip olduğu için zamansız kullanıma sahiptir. Bu ürün görünüm itibariyle modası geçmeyecek bir duruşa sahiptir.  

Belenco Tezgahlar Neden Çok Tercih Edilir?  

Son teknoloji ürünü olan Belenco tezgahlar kuvars taşının karakteristik özelliklerini taşımaktadır. Mutfak tezgâhı çizilme ve aşınma olmaması gereken malzemeden yapılmalıdır. Belenco bu ihtiyacı ve talebi karşılar. Mutfak tezgahlarında en çok aranılan özelliklerden biri de uzun süreli kullanıma uygun olmasıdır. Belenco yıllar boyu ilk günkü halini koruyarak kullanabileceğiniz bir üründür. Odakmermer ayrıcalığıyla herkes Belenco tezgah yaptırabilir. Ticari alanlarda da kullanımı yaygın olan Belenco, talep edilen yere göre özel olarak üretilir. Doğaya dost bir üründür.  

Tezgah Çeşitleri

Belenco Kullanım Alanları Nerelerdir?  

Belenco tezgah kullanım alanı çok fazla olan dayanıklı, uzun ömürlü bir üründür. Mutfak tezgahları olarak kullanımı yaygın olsa da farklı alanlarda da Belenco tercih edilmektedir. Banyo tezgahları, merdiven uygulamaları, resepsiyon ve hizmet bankoları, duvar kaplamaları ve yer döşemeleri de Belenco’nun kullanıldığı yerlerdir. Belenco tek bir görünüme sahip değildir özel tasarım yapılarak farklılaştırılabilir. Masa ve ada uygulamaları, duş ve kabin duvarları Belenco’nun göz alıcı görünümüyle farklı bir enerjiye sahip olmaktadır. Müşterinin talebi Belenco’nun nasıl tasarlanacağına dair ipucu vermektedir. Odak mermer güvencesiyle Belenco ürününü hayalinizdeki tasarımla buluşturabilirsiniz.  

Modaya Uygun Seçim Belenco Tezgahlar  

Kuvars’ın vermiş olduğu ışık ışıl görünüm Belenco tezgahlara çok yakışmaktadır. Modern tarzdaki mekanların bir parçası olmayı başaran Belenco tezgahlar dekorasyon modasına uygundur. Kimyasal içermeyen bir malzeme olan Belence, kullanıldığı her alanı güzelleştirmektedir. Belenco tezgahlar göz kamaştırdığı gibi bu etkiyi uzun yıllar korumaktadır. Çizilme ve bozulma bu malzemede yoktur. Tezgah kullanımında müşterilerin öncelikli kriteri hijyenik olması ve kimyasallara karşı direnç göstermesidir. Mutfakta kullanılan bazı malzemeler ( çay, kahve, sirke, limon, şarap ) tezgahların aşınmasına ve lekelenmesine sebep olabilir. Bu istenmeyen problemle karşı karşıya kalmamak için Belenco ürününü tercih etmek isabetli olacaktır.  

Odak mermer mekanınıza uygun ürünleriyle müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır. Tasarımlarımıza ve projelerimize göz atmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Yazımızı Oylayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir